Zámek Konopiště - akce 2019

Návštěvnickou sezónu 2019 zahajujeme v sobotu 30. března.

* V tomto roce se naši návštěvníci mohou těšit na novou večerní prohlídkovou trasu, která bude věnována Františkovi Ferdinandovi d´Este a jeho osudovému spojení s jeho předky z rodu habsburského, kteří nosili jméno Rudolf. Prohlídky jsou každých 14 dnů od 18:00. První začíná už 3. dubna. "Moc a sláva - Rudolf první, melancholický a poslední".

Termíny: 3.,17.4./ 1.,29.5./ 12.,26.6./ 10.,24.7./ 7.,21.8./ 4.,18.9./2.,16.,30.10

* Letos je připravena výstava pro děti: "V předhradí a na hradě" na jižním křídle, kde poznají život v předhradí i na hradě - stará řemesla, hry a umění soubojů, oděvy velmožů i vznešených dam, které si mohou vyzkoušet a vyfotit se v nich. Výstava je otevřena od 16. května.

 

Květen:

Pá 31.5. od 18:00 v Muzeu sv. Jiří  Španělský večer na Konopišti: mimořádná akce pod záštitou španělského velvyslance. Kromě mnoha zajímavostí  a dosud nevystavených vzácných exponátů se můžete těšit na úžasnou španělskou hudbu, flamenco a ochutnávku ze svatebního menu španělského krále. Vstupné 300,- Kč. Rezervace nutná.

Červen:

St 5.6.  od 19:30 večerní prohlídka s katelánkou: večerní prohlídka s kastelánkou po nepřístupných prostorách zámku. Nahlédnete do věží, tajných místností, skrytých schodišť nebo na zámecké balkony.

St 19.6. od 19:30 večerní prohlídka s katelánkou: večerní prohlídka s kastelánkou po nepřístupných prostorách zámku. Nahlédnete do věží, tajných místností, skrytých schodišť nebo na zámecké balkony.

Ne 23. 6. od 15:00 průvod Božího Těla zámeckým parkem, začátek na jižní terase, kde se bude konat zároveň úvodní bohoslužba.

Pá 28.6. od 18:00 zádušní mše za oběti sarajevského atentátu arcivévodu Františka Ferdinanda d´Este a jeho ženu vévodkyni Žofii z Hohenbergu, roz. hraběnku Chotkovu. Také za všechny oběti první světové války, kterou tento atentát rozpoutal.

Červenec:

Čt 18. července od 18:00 Florentský večer v zámecké kapli - mimořádná příležitost prohlédnout si dílo dr. Kathy Toma - velkolepý obraz z milánské katedrály a překrásné šperky z historického velkofilmu Medici

So 20.7. Štrůdl festík pro konopišťského medvěda Jirku. Čtvrtý ročník Štrůdl festíku pro šikovné pekařky či pekaře - soutěž o nejlepší štrůdl.

Ne 21.7. od 13:00 Experiment aneb plnou parou vpřed! Dne 21. července vzpomeneme dobu, ve které následník trůnu a pán na Konopišti, František Ferdinand´ Este, proháněl svůj americký parovůz po silnicích monarchie. Na zámek Konopiště přijede vzácný host, věhlasný skotský parní inženýr James Watt se svým doprovodem. S sebou přiveze parní stroje a hračky rozličné ohnivé. Tyto se budou veřejnosti široké předváděti a mnohé bude možnost na vlastní kůži vyzkoušeti, a to v Růžové zahradě!

Pozvání také přijal a o hudební doprovod se postará vynálezce a předseda Klubu přátel parních strojů  pan Ladislav Šedivý se svou nádhernou a na výstavách oceňovanou parní lokomobilou, která bude pohánět flašinet. 

St 24.7. od 19:30 večerní prohlídka s katelánkou: večerní prohlídka s kastelánkou po nepřístupných prostorách zámku. Nahlédnete do věží, tajných místností, skrytých schodišť nebo na zámecké balkony.

Srpen:

So, ne 3.-4.8. slavnost ovocných knedlíků

So 17.8. Třetí letní memoriál na zámku Konopiště - korunního prince Rudolfa - s ARMY testy v Růžové zahradě. Celodenní program.

So 31.8. Hradozámecká noc od 19:00: pro malé i velké návštěvníky nevšední prohlídky zámku, hudba, dravci před bránou, šermířské souboje a stánky s bohatým občerstvením na nádvoří

Září:

So 28.9. Prohlídka věže Václavky na svátek sv. Václava

Listopad, prosinec:

So 30.11. 14:00 advent v Růžové zahradě a ČERTI a andělé v zámeckém sklepení

So 7.12. advent v zámku