Zámek Konopiště - akce 2019

Návštěvnickou sezónu 2019 zahajujeme v sobotu 30. března.

V letošním roce se naši návštěvníci mohou těšit na novou večerní prohlídkovou trasu, která bude věnována Františkovi Ferdinandovi d´Este a jeho osudovému spojení s jeho předky z rodu habsburského, kteří nosili jméno Rudolf. Prohlídky jsou každých 14 dnů od 18:00. První začíná už 3. dubna.

"Moc a sláva - Rudolf první, melancholický a poslední".

Duben:

Velikonoce na I. okruhu. Připraveny budou vzácné soubory velikonočních sbírkových předmětů, dekoračních doplňků a poutavý výklad o historii a významu těchto křesťanských svátků.

Červenec:

Ne 21.7. od 14:00 Experiment aneb plnou parou vpřed! Dne 21. července vzpomeneme dobu, ve které následník trůnu a pán na Konopišti, František Ferdinand´ Este, proháněl svůj americký parovůz po silnicích monarchie. Na zámek Konopiště přijede vzácný host, věhlasný skotský parní inženýr James Watt se svým doprovodem. S sebou přiveze parní stroje a hračky rozličné ohnivé. Tyto se budou veřejnosti široké předváděti a mnohé bude možnost na vlastní kůži vyzkoušeti, a to v Růžové zahradě!

Pozvání také přijal a o hudební doprovod se postará vynálezce a předseda Klubu přátel parních strojů  pan Ladislav Šedivý se svou nádhernou a na výstavách oceňovanou parní lokomobilou, která bude pohánět flašinet. 

 

Srpen:

So, ne 3.-4.8. slavnost ovocných knedlíků

Pá 16.8. Třetí letní memoriál na zámku Konopiště - korunního prince Rudolfa - s ARMY testy v Růžové zahradě. Celodenní program.

So 31.8. Hradozámecká noc od 19:00: pro malé i velké návštěvníky nevšední prohlídky zámku, hudba, dravci před bránou, šermířské souboje a stánky s bohatým občerstvením na nádvoří

 

Září:

So 28.9. Prohlídka věže Václavky na svátek sv. Václava

Listopad, prosinec:

So 30.11. 14:00 advent v Růžové zahradě a ČERTI a andělé v zámeckém sklepení

So 7.12. advent v zámku